Vanja je odraščala z mamo in babico – oče, ki ga je mama ljubila, je še pred njenim rojstvom odšel. Vedno se je spraševala, zakaj nikoli ne vpraša zanjo ali je pokliče. Neusahljiva želja, da ga nekoč vendarle sreča, ni nikoli zamrla, z leti se je samo še okrepila. Toliko bolj, ko ga je leta 2012 našla na družbenem omrežju. Odtlej mu je redno pisala sporočila, a brez uspeha. V njej se je začelo kopičiti toliko čustev, vprašanj, jeze in gneva, da se je odločila svoje iskanje zliti na papir. To je bila njena terapija, njena zgodba pa bo gotovo v pomoč mnogim s podobnimi izkušnjami.
Podobe razseljenega otroštva – Vasja Klavora
Vasja Klavora, slovenski kirurg, politik, poslanec in zgodovinar. Znan je po svojem raziskovalnem delu o Soški fronti, o kateri je napisal več publikacij. V tej knjigi se spominja svojega otroštva.
Zgodba, ki potrjuje, da je resnična ljubezen, v vseh svojih preoblekah, veliko bolj čudna kot najbujnejša domišljija. Zgodba o hrepenenju. O tem, kako izgubljaš po delčkih sebe ob rečeh, ki se ti pripetijo v življenju. O odsotnosti lepote, ki jo želiš užiti, pa ti ni dana. Ždiš nekje v temi, pozabljen. Vsemu navkljub, nikoli ne izgubiš upanja.
Ko se odločim, je poletja konec – Mateja Polona Wallas
Kratke zgodbe navadnih ljudi, polne hrepenenj, nenavadnih zasukov, premišljevanj, osvobajanj so nas popeljale v njihov intimni svet ter nam prav tam, v globoki intimi drugega, dale misliti o nas samih.
Gajba krompirja – Natalija Pavlin
To ni knjiga, ki bi reševala vaše težave. Nasprotno, pokazala vam bo še vse tiste, za katere sploh niste vedeli, da jih imate. Ampak nekje je treba začeti.