“V cerkvi hranijo čudovit kip praškega Jezuščka iz časa klaris. Pripovedujejo, da je bilo v času hude stiske, ko je prednica mali kip skrila v skrinjo za živila v “velbu”, kjer se gre v vnanjo šolo, ter ga prosila za pomoč. Bila je takoj uslišana, ker je neki gospod v Ljubljani zvedel za njih bedo in jim poslal cel voz živil. Ko so to izvedeli ljudje, so začeli Jezuščka goreče častiti ter mu prinašati različne darove, kakor: sveče, jajca, maslo … Različne oblekce Jezuščkove, katere so napravile klarise zanj, so še ohranjene, in kip Jezuščka preoblačijo še sedaj po cerkvenem času: v belo, rdeče, zeleno, violenčasto, modro obleko.”
Škofjeloški čudodelni Jezušček je bil kot doslednja kopija praškega Jezuščka* izdelan v 18. stoletju, po vsej verjetnosti v Pragi. Predvideva se, da so škofjeloškemu nunskemu samostanu Jezuščka podarili jezuiti iz Gradca. V nunski cerkvi so ga častili najverjetneje od leta 1768. Figurica je izdelana iz rumenkastega voska in je visoka 39 cm. Škofjeloške uršulinke so čudodelnega škofjeloškega praškega Jezuščka skupaj s številnimi drugimi voščenimi figuricami med letoma 1990 in 1992 zaupale v hambo Muzeja krščanstva na Slovenskem. Danes si ga lahko ogledate na stalni razstavi v bogati muzejski zbirki voščenih figuric.
* Milostni praški Jezušček je ena izmed najbolj priljubljenih in svetovno znanih krščanskih upodobitev deteta Jezusa. Originalni praški Jezušček naj bi bil narejen v Španiji okoli leta 1340, sredi 16. stoletja pa se je med vladanjem Habsburžanov znašel v češki Pragi.