Publikacija je namreč sad petletnega dela, ki so ga učenke in učenci Osnovne šole Aloja Gradnika na Colu s pomočjo mentoric opravili v okviru projekta o promociji nenasilne komunkacije.
V tem času so otroci na delavnicah in predavanjih spoznavali nenasilne načine komunikacije, nenasilno reševanje konfliktov in prepoznavanje diskriminacije. Način dela je bil interakcijski (npr. voden pogovor, igre vlog, interakcijske in socialne igre), tako da so imeli učenci in učenke tudi možnost sodelovanja ter izražanja lastnih idej in mnenj.
Aktivnosti sta izvajali Tanja Škabar in Monica Bellini, učiteljica nenasilne komunikacije po metodi dr. Marshalla B. Rosenberga, koordinacijo projekta pa je prevzela učiteljica Morana Sossi.
Priročnik je lahko zato odličen učno-vzgojni pripomoček. Vsaka risba odpira namreč prostor za debato, v kateri lahko obravnavamo vrednote, kot so prijateljstvo, spoštovanje, ljubezen in prizanesljivost. Skupaj z otroki lahko ob risbah ustvarjamo svet, ki bo za vse nas bolj prijeten in bolj prijazen.
Knjiga je izšla ob 50-letnici Osnovne šole Alojza Gradnika na Repentabru in v sodelovanju z italijansko državno policijo, Mirto Čok, pod pokroviteljstvom Večstopenjske šole Opčine, občin Repentabor in Logatec ter s podporo ZKB Trst Gorica, podjetjem Repen scavi, Jusom Repen Repentabor Trst in Združenjem staršev O.Š. A. Gradnika Col.
Skupaj z otroki lahko ob risbah ustvarjamo svet, ki bo za vse nas bolj prijeten in bolj prijazen.
Za vzgojo v družbi brez nasilja = For education in a violence-free society.