Vsako telo je tema zase: čeprav imamo vsi telesa, nihče nima univerzalne telesne izkušnje. Cukr 4 zato ne išče univerzalnosti, pač pa specifike, detajle in odvode, ki nakazujejo, da smo – ne glede na to, kaj o telesu želimo povedati – šele na začetku.
Na 144 straneh lahko preberete prispevke Mare Anjoli Vujić o umetniških praksah v Kapelici, Eve Mahkovic in Katje Perat o telesu kot poligonu za disciplino in/ali užitek, Eda Džafića o ljudožercih, Leva Krefta o figuraliki, Katje Gorečan o izgubljanju sluha, Niene Nane o trans telesih in umih ter predloge za teoretsko branje o telesih Darje Zaviršek, Tadeja Trohe, Zdravka Kobeta, Lilijane Burcar in Marka Kržana. Objavljamo tudi intervju s filozofijo Catherine Malabou, ki ga je naredil Aleš Mendiževec. Osrednji esej je tokrat napisala umetnica in spolna delavka Sophia Giovanitti, ki tematizira prodajo in nadzor teles v času pandemije.
Bogato vizualno opremo sestavljajo dela Vanje Bućan, Mine Fine, Leona Zuodarja, Marka Pogačnika, Primoža Zorka, Aleša Rose ter drugih.
Revija CUKR:
Cukr je revija o umetnosti in življenju – njunih stičiščih, odvodih, razhajanjih ter dopolnjevanjih. Izhaja dvakrat na leto, pozimi in poleti, ter objavlja besedila najpomembnejših domačih in tujih avtoric in avtorjev, ki s svojim delom tolmačijo, prevprašujejo in osmišljajo sodobnost. Članke spremljata izvirna likovna in fotografska oprema.
Revija je nastala na pobudo Cukrarne.
Odgovorna urednica: dr. Manca G. Renko
Uredništvo: dr. Jela Krečič, Alenka Gregorič, Blaž Peršin
Likovno uredništvo: Ajdin Bašić
Izdajatelj: Muzej in galerije mesta Ljubljana