Prinaša: šest esejev, dva intervjuja, štiri fotoreportaže in tri kolumne, pri čemer so posebej ponosni na intervju z enim najpomembnejših avtorjev znanstveno-fantastičnih romanov ta hip, Kimom Stanleyjem Robinsonom ter na intervju s teoretičarko t. i. dela iz ljubezni Alvo Gotby.
V esejih o različnih oblikah (nesmiselnega) dela razmišljata sociolog Primož Krašovec in antropolog David Graeber, osrednji esej akademika Sama Johnosona Schleeja pa je namenjen čincu, kiču, in vsem oblikam dela, ki jih ta skriva – tako v kolonialni preteklosti kot v presežni vrednosti, ki jo ustvarjajo delavci in delavke. Novinarka Lara Paukovič predstavlja delo vplivnic in vplivnežev (je res tako brezdelno, kot se zdi?), pisateljica Nataša Kramberger pa kolumno posveča delu, ki postane vidno šele, ko ga nekdo neha opravljati.
Za vizualne intervencije so poskrbele_i Ivan Mitrevski, Marija Medved, Eva Bevec, Nejc Prah, Blaž Gutman, Borut Kranjc, Stojan Kerbler in Andrej Troha.
Revija CUKR:
Cukr je revija o umetnosti in življenju – njunih stičiščih, odvodih, razhajanjih ter dopolnjevanjih. Izhaja dvakrat na leto, pozimi in poleti, ter objavlja besedila najpomembnejših domačih in tujih avtoric in avtorjev, ki s svojim delom tolmačijo, prevprašujejo in osmišljajo sodobnost. Članke spremljata izvirna likovna in fotografska oprema.
Revija je nastala na pobudo Cukrarne.
Odgovorna urednica: dr. Manca G. Renko
Uredništvo: dr. Jela Krečič, Alenka Gregorič, Blaž Peršin
Likovno uredništvo: Ajdin Bašić
Izdajatelj: Muzej in galerije mesta Ljubljana