Kako bo človeštvo preživelo? Kako avtomatizacija vpliva na individualizacijo? Kako lahko učinkoviteje izkoristimo naše vire, da bi uresničili naš potencial v smeri ukinitve revščine? Fuller preizprašuje pojem specializacije, poziva k oblikovalski revoluciji inovacij in svetuje, kako voditi »vesoljsko ladjo Zemlja« k trajnostni prihodnosti.
O avtorju:
Richard Buckminster Fuller (1895–1983) je bil arhitekt, inženir, geometer, kartograf, filozof, futurist, izumitelj slovite geodetske kupole in eden najodličnejših mislecev svojega časa. Priznan je zaradi svojega celovitega pogleda na svetovne probleme. Več kot pet desetletij je razvijal pionirske rešitve, ki so odražale njegovo zavezanost potencialu inovativnega oblikovanja za ustvarjanje tehnologije, ki naredi »več z manj« in tako izboljša človekovo življenje. Bil je avtor skoraj tridesetih knjig; večino življenja je preživel na potovanjih po svetu, na predavanjih in razpravah o svojih idejah pred neštetimi občinstvi.
Leta 1983, tik pred smrtjo, je prejel predsedniško medaljo svobode, najvišje državljansko priznanje v ZDA, z razlago, da so prispevki, ki jih je podal kot geometrik, učitelj in arhitekt-oblikovalec, »merilo dosežkov na teh področjih«. Ko so kemiki po Fullerjevi smrti odkrili novo karbonsko molekulo s strukturo, podobno tisti, ki jo je imela geodetska kupola, so jo poimenovali »buckminsterfulleren« – sedaj je v znanstveni skupnosti na splošno znana kot buckyjeva žoga.