Njegova korist za pravnike je lingvistična, saj je lahko v pomoč vsem:
- pravnikom,
- študentom prava,
- odvetnikom,
- notarjem ipd.
pri pripravi pravnih aktov v angleškem jeziku. Angleški izrazi v žepnem priročniku so namreč preverjeni in usklajeni z sodobnim angleškim pojmovanjem prava.
Njegova korist za nepravnike:
- poslovneže,
- inženirje,
- ekonomiste,
- vse druge družboslovce in naravoslovce
pa je v tem, da kratko, jedrnato in pregledno pojasnjuje pravni sistem in pravne institute, ki jih mora praktično vsak intelektualec poznati.
Priročnik ima tri dele:
- Prvi del je namenjen temeljnemu razumevanju prava. V njem so pojasnjene osnovne opredelitve pravnih pojmov, kot so razmejitev med postavljenim in naravnim pravom, opredelitev prava, pravne znanosti, mednarodnega in državnega prava, kontinentalnega in precedenčnega prava, materialnega in formalnega prava ter zasebnega in javnega prava. V prvem delu so navedene pravne panoge, pravni viri, pravice in subjekti v pravu.
- V drugem delu je prikazana praktična uporaba prava. Pravo se uporablja za reševanje konfliktov, ki nastajajo v pravnih razmerjih. Za obstoj pravnega razmerja so potrebni pravni subjekti (fizične in pravne osebe) in pravni objekti (pravne pravice in obveznosti med subjekti). Pravna razmerja so prostovoljna ali dispozitivna (pogodbe) in prisilna ali kogentna (sodne in upravne odločbe). V priročniku so pojasnjena tipska pravna razmerja v osnovnih elementih in s primeri.
- V tretjem delu je opredeljena država. Država je za delovanje pravnega reda nujno potrebna, saj le država zagotavlja represivne pravne sankcije v primerih kršitve pravnih pravil. Kako je država organizirana in kako je sama podrejena pravu ter kakšne so različne države po ureditvi, političnem sistemu in oblikah vladavine, je prikazano v sklepnem delu.