Arhitektova dediščina skupnostnih prostorov se skozi arhivske načrte, skice in fotografije razkriva kot kompleksna in celostna vizija povezanega sveta.
Katalog Universum Plečnik, ki ga je uredil Tomaž Štoka s souredniki Milošem Koscem, Natalijo Lapajne in Bogom Zupančičem, širi artikulacijo Plečnikove dediščine, kaže na aktualnost in relevantnost njegovih ureditev ter odpira prostor za raziskovanje novih virov. Knjiga vključuje eseje, ki so jih poleg članov uredniškega odbora pripravili še oblikovalci razstave Ana Kreč, Jure Hrovat, Anja Delbello in Aljaž Vesel, slednja tudi kot oblikovalca kataloga, ter spremno besedo Špele Spanžel. V njih avtorji podrobneje obravnavajo teme javnega prostora, celovitost kolektivnega procesa nastajanja Plečnikovih ureditev po prvi svetovni vojni, Plečnikovo šolo ter prenos arhitektovih urbanih pristopov v medij razstave.
V poglavju Skupna streha je predstavljeno gradivo Plečnika in njegovih učencev, hranjeno v zbirki MAO. Večinoma še nikoli prej videni načrti razkrivajo bogat svet zvestobe, upora, sledenja in raziskovanja generacij študentov, ki so se v arhitekte oblikovali ob svojem učitelju. Izbor pa razkriva tudi vitalno ustvarjanje Plečnikove šole v učiteljevem poznem obdobju – med drugo svetovno vojno in po njej – ki je dolgo neupravičeno veljalo za počasno izpevanje arhitektove ustvarjalne moči.