KNJIGARNA

Za vse, ki si želite stran več – #BUČA novice.

Prelistaj nekaj strani iz knjige

Manifest za evropski preporod

ZALOŽBA:

[cusrev_reviews_rating color_stars="#FFBC00" product="63007" group="false"]

Alain de Benoist velja za glavnega predstavnika t. im. »nove desnice« (Nouvelle droite), ki je bila, kot pravi sam v uvodu v Manifest, rojena 1968. leta in »ni politično gibanje, temveč šola mišljenja«. »Nova desnica« je pojem, ki je neločljivo povezan z GRECE (Groupement de recherche et d’études pour la civilisation européenne), »Združenjem za raziskave in študije evropske civilizacije«, in vsi poglavitni pripadniki te struje so obenem tudi člani GRECE.

Mehka vezava
80 strani
slovenski jezik
Leto izida: 2018
ISBN: 9789612882488

9,00 

-
+

Varen nakup

Opis

Pripadnike GRECE ne zanima toliko neposredno vmešavanje v samo politiko, temveč bolj »metapolitika«, ki jim pomeni domeno vrednot, prek katerih lahko posredno vplivajo tudi na politično dogajanje v nekem okolju. Pri tem se ne držijo ozkih nacionalnih okvirjev, temveč upoštevajo celoten evropski prostor. GRECE se v svojih študijah in raziskavah posveča zelo širokemu naboru tem in se ukvarja z različnimi področji: od indoevropeistike, arheologije, zgodovine, antropologije, religiologije in filozofije do sociologije in političnih znanosti, s poudarkom na proučevanju komunizma, liberalizma, nacionalizma, različnih ekonomskih teorij, rasizma pa tudi ekologije.

Kot zagovornik etnopluralizma De Benoist brani kulturno neponovljivost in integriteto, zavzema se za pravico Evropejcev do ohranitve lastnih identitet, ki jih ogroža multikulturalizem. Nasprotuje priseljevanju, a se hkrati zavzema za ohranitev avtohtonih kultur priseljencev namesto njihove prisilne asimilacije. Zagovarja celostni pogled na človeka, ki je vpet tako v biološke in naravne danosti kot tudi v družbeni kontekst. Je kritičen do nebrzdanega razvoja tehnologije in do divjanja kapitala, kot glavnega sovražnika preseganja trenutnih zagat človeštva smatra liberalizem in popolno prevlado trga v vseh aspektih družbenega življenja. V obdobju medijskega, političnega, institucionalnega in akademskega enoumja se zavzema se za svobodo duhá in za vrnitev k razpravljanju o idejah. Njegovo ustvarjalno pot so spremljale neutemeljene obtožbe o radikalnosti, a to ni vzelo zagona njegovi ustvarjalnosti. Leta 1978 mu je Francoska akademija podelila nagrado »Grand Prix de l’Essai« za njegovo delo Pogled z desnice (»Vu de droite«). Je glavni urednik revij »Nouvelle Ecole« in »Krisis«, njegova dela so prevedena v več kot 15 jezikov in objavljana v revijah kot so »Mankind Quarterly«, »Telos«, »The Scorpion«, »The Occidental Quarterly«, and »Tyr«. Živi in dela v Parizu.

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec

"Manifest za evropski preporod"

Sorodne knjige

Proti filozofiji

9,90 

Sociologija kot politika

15,02 

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   2,00 

Neverjetna leta : Priročnik za reševanje težav, namenjen staršem otrok, starih od 2 do 8 let

Izvirna cena je bila: 25,00 €.Trenutna cena je: 23,00 €.

Javni dolg: Kdo komu dolguje

16,00 

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   2,00 

Živela evolucija

Izvirna cena je bila: 20,00 €.Trenutna cena je: 18,00 €.

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   3,70 

Dnevnik raziskovanj

Izvirna cena je bila: 37,00 €.Trenutna cena je: 33,30 €.

Mehka vezava
80 strani
slovenski jezik
Leto izida: 2018
Založba:
ISBN: 9789612544270

Izvirna cena je bila: 37,00 €.Trenutna cena je: 33,30 €.

Dnevnik raziskovanj

ZALOŽBA:

REDNA CENA:

37.00 €

VAŠ PRIHRANEK   3,70 

VAŠA CENA

33.30 €

Izvirna cena je bila: 37,00 €.Trenutna cena je: 33,30 €.

Na zalogi

-
+
DOBAVNI ROK:
1 - 3 DNI
Mehka vezava
80 strani
slovenski jezik
Leto izida: 2018
Založba:
ISBN: 9789612544270

Potovanje z ladjo Beagle, kakor se pogosto kratko naslavlja Darwinov prirodopisni dnevnik, štejemo za intelektualno najpomembnejši potopis vseh časov.

Že kmalu po prvi izdaji 1839 je knjiga postala uspešnica. Danes jo lahko dojemamo in beremo z dveh zornih kotov: na eni strani je predhodnica in pravi rezervoar opažanj, ugotovitev in spoznanj, ki so Darwina pripeljala do razvoja njegove evolucijske misli in teorije naravne selekcije, na drugi pa je tudi neprecenljiv zgodovinski dokument o naravnih pa tudi antropoloških ter družbenih in političnih razmerah na mnogih pred dvesto leti še komaj poseljenih območjih.

Nov slovenski prevod (prvi je izšel leta 1950), ki je nastal na osnovi druge izdaje iz leta 1860, je opremljen s številnimi prevajalsko-uredniškimi opombami in pojasnili, spremno besedo, nekaterimi Darwinovimi ilustracijami in zemljevidom oziroma preglednico, ki podrobneje opisujeta Darwinovo petletno potovanje okoli sveta.

Knjiga vsekakor sodi med temeljno zakladnico svetovne kulture.

ZALOGA

Večina knjig na zalogi.

ZALOGA

Večina knjig na zalogi.

VARNO NAKUPOVANJE

Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.

VARNO NAKUPOVANJE

Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.

BREZPLAČNA DOSTAVA

za nakupe nad 40€.

BREZPLAČNA DOSTAVA

za nakupe nad 40€.

HITRA DOSTAVA

2 - 5 dni.

HITRA DOSTAVA

2 - 5 dni.