KATEGORIJA: Dramatika, Družboslovje & humanistika, Leposlovje, Strokovna literatura
PREVOD: Brane Senegačnik
ZBIRKA: Dialog z antiko
VAŠA CENA
18.90 €
18,90 €
Za vse, ki si želite stran več – #BUČA novice.
ZALOŽBA: Ebesede
Dobrih devetnajst let je bil star moj oče Ciril Ulčar, ko se je znašel med partizani. pravzaprav rosno mlad in morda malce naiven, a z neko živahno vero, da bo po osvoboditvi zanesljivo bolje, je prepešačil Gorenjsko, Škofjeloško in Primorsko, pri tem pa z veliko žlico zajemal izkupšnje partizanskega življenja. A to niso bile velike borbe, zmage nad sovražniki, juriši, zasede… Bila so na videz čisto preprosta, življenjska doživetja vojaka, ki je moral, znal in zmogel preživeti. Slbo oblečen, pozimi včasih tudi bos, večkrat lačen kot sit, utrujen, ušiv in kronično neprespan. Zato z veliko lahkoto v klenem vojaškem žargonu plete vesele in žalostne, predvsem pa isklrene zgodbe iz te svoje poti, brez jeze, zagrenjenosti, pa tudi brez izrazite politične obremenjenosti.
19,95 € Izvirna cena je bila: 19,95 €.18,95 €Trenutna cena je: 18,95 €.
VAŠ PRIHRANEK 1,00 €
Na zalogi
Varen nakup
Opis
Ob tem avtor tke še podobo svoje družine, podobo o tedaj že pokojnem očetu, očimu, ki je tudi umrl leta 1944, sestrah, mami Ivanki. Ta je, dvakratna vdova, sama vodila znano gostilno pri Planincu na Bledu in ves čas vojne predano pomagala partizanom. Ob tem je trpela dnevne obiske Nemcev, tako navadnih vojakov, oficirjev, tudi Gestapa, pa domačih nemških pomagačev. Sama je skrbela za svoje tri otroke, in ko so v zapor v Begunjah zaradi sodelovanja z uporom zaprli prijateljico, je brez oklevanja pod streho vzela še njene štiri malčke.
V razmerah varnosti in obilja dobrin bo odrasli povojni generaciji težko kdaj razumljivo, s kakšno notranjo močjo so ljudje v vojni zmogli, preživeli in ohranili človečnost. Tako tisti v partizanih, kot tisti, ki so ostali doma. Pričajoča knjiga je pripoved o tistih, ki jim je to uspelo, pa sem in tja tudi o tistih, ki jim ni.
Jure Ulčar
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.
Bodi prvi ocenjevalec
"Orožje, uši in svoboda"
Sorodne knjige
18,90 €
18,90 €
18.90 €
18,90 €
Na zalogi
Knjiga Prepovedana ljubezen nadaljuje niz objav v zbirki Dialog z antiko in s prvim slovenskim prevodom Senekove Fedre in novim prevodom Evripidovega Hipolita vzpostavlja dialog z antiko na več ravneh: pri samem Evripidu, saj je avtor napisal več različic Hipolita; med grško in rimsko antiko, saj je Seneka napisal Fedro po vzoru Evripidove drame in mit umestil v svoj čas in prostor. Knjiga vzpostavlja dialog tudi s sodobnim bralcem, ki ga poziva k razmišljanju o ljubezni zunaj okvirov lastne kulture, navad in časa.
Večina knjig na zalogi.
Večina knjig na zalogi.
Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.
Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.
za nakupe nad 40€.
za nakupe nad 40€.
2 - 5 dni.
2 - 5 dni.