Dr. Katja Bergles Bricman o knjigi:
Ob prvoosebni pripovedi Ane, njenem samogovoru, notranjem svetu in tihem doživljanju moža in prijateljev se pošteno nasmejimo, prav tako težko ostanemo resni ob (čisto resnih) težavah njenih sosedov in znancev. Zdi se, da je prav vsak nasedel vsaj enemu phishingu, smishingu ali drugemu spletnemu kriminalnemu dejanju. V zgodbo se vplete še manjša kriminalna združba, ki sredi Haloz krade zasebne podatke prebivalcem Slovenije, v prvi vrsti starejšim, in nas tako opozarja na novejšo vrsto kriminala, ki mu lahko zaradi nepredvidljivosti nasede vsak.
Iz knjige:
Starejši, vključno z babyboom generacijo, so sprejeli sodobno tehnologijo. Uporabljali so pametne telefone in se pridružili spletnim skupinam. Njihovi edini pomanjkljivosti sta bili lahkomiselnost in poštenje. Na spletnih omrežjih so poleg obveznih podatkov, potrebnih za nemoteno povezovanje, delili zelo osebne podatke, na primer o svojem stanu, navadah, običajih in splošnem izgledu. Delili so fotografije svojega urejenega domovanja in razkazovali drage predmete, kot so kitajske vaze in dragocene slike slavnih mojstrov. Hvalili so se s svojimi potovanji in širšo javnost obveščali, kdaj bodo odsotni, kot da bi v svoje domove klicali tatove.
O avtorici:
Dr. Vlasta Črčinovič Krofič je raznovrstna ustvarjalka, ki združuje akademsko odličnost in umetniško ustvarjalnost. Je doktorica ekonomskih znanosti, pravnica in magistrica likovnih umetnosti. Kot pisateljica in pesnica je avtorica več kratkih zgodb, romanov, pesniških zbirk ter znanstvene monografije, sodelovala pa je tudi kot urednica več knjig. Njena dela so pogosto nagrajena na literarnih natečajih doma in v tujini. Aktivno razstavlja likovna dela, ki jih vključuje tudi v knjižno opremo in ovitke. Kot prostovoljka od leta 2017 vodi kreativne delavnice in je dejavna članica kulturnih društev. Razstavlja od leta 2016, z mednarodnimi razstavami od 2020, s prisotnostjo v Turčiji, Južni Koreji, Gruziji in drugih državah.