Nekakšen osebni filmski leksikon prinaša puzzle, ki ga bralec lahko poljubno sestavlja. Ob tem se mu v kronološko neurejenem vrstnem redu razpirajo režiserjeva osebna oziroma družinska zgodovina, poklicna pot, zgodba nekdanje skupne države ter njenih politično-kulturnih značilnosti in pretresov ter seveda kompleksnost sveta filmskega ustvarjanja. Knjiga tako ni le izvirno napisana avtobiografija, ampak tudi dokument dramatičnega časa, ki je zaznamoval povojne generacije in številne posameznike, med katerimi tudi Grlić ni izjema.
Knjiga je v izvirniku prvič izšla v Zagrebu leta 2018. V Sloveniji je bila prvič predstavljena novembra 2022 v Slovenski Kinoteki v okviru retrospektive njegovih filmov. Po besedah prevajalke Ženje Leiler Kos knjiga deluje kot zbirka pravljic Tisoč in ena noč, ki “je ni nikoli konec” in za katero si tudi “želiš, da se ne konča”. Na predstavitvi je Grlić povedal, da ima vsak prevod pred nekaj leti izdanega hrvaškega izvirnika svoj edinstveni dodatek.
Slovenski dodatek pod geslom ‘Movies that never happened’ opisuje, kako mu je v petem poskusu uspelo, da sta s slovenskim dramatikom in režiserjem Dušanom Jovanovićem ustvarila skupen film. Gre za dokumentarni film ‘Vsaka dobra zgodba je ljubezenska zgodba’ o pripravah na predstavo Boris, Milena, Radko, ki temelji na mladostnem ljubezenskem trikotniku med Mileno Zupančič, Radkom Poličem in Jovanovićem, v režiji Grlića in Matjaža Ivanišina.
‘Še ne povedane zgodbe’ so sicer začele nastajati ob začetku vojne na Hrvaškem leta 1991. Takrat je tudi menil, da ne bo več snemal filmov.
Recenzija knjige v oddaji ‘S knjižnega trga’ na radiu Ars.