KNJIGARNA

Za vse, ki si želite stran več – #BUČA novice.

Znižano
Znižano

O eksistencialni revoluciji

ZALOŽBA:

[cusrev_reviews_rating color_stars="#FFBC00" product="97636" group="false"]

Knjiga O eksistencialni revoluciji prinaša besedila treh avtorjev, in sicer: Václava Havla (Moč brezmočnih), Martina B. Matuštíka (Posamičnik in fundamentalizem ) in Primoža Reparja (Ekstistencialna revolucija).

Spremna beseda: Srećko Horvat
Vezava: mehka
Jezik: slovenski
Število strani: 242
Velikost: 125 x 200 x 21 mm
Teža: 258 g
Leto izida: 2024
ISBN: 9789617054682

Izvirna cena je bila: 29,00 €.Trenutna cena je: 27,55 €.

VAŠ PRIHRANEK   1,45 

-
+

Varen nakup

Opis

Václav Havel (1936 – 2011) je bil češki politik, pisatelj in dramatik. Bil je deveti in zadnji predsednik Češkoslovaške ter prvi predsednik Češke. V več kot sto esejih  in člankih je pisal o življenju in resnici. Človeško življenje je po njem avtentično, če človek vsak trenutek odgovarja za svoje odločitve, če človek ustvarja in oblikuje svoje življenje samostojno in svobodno ne glede na reakcije okolice.

Martin Beck Matuštík se je rodil leta 1957 na današnjem Slovaškem. Je priznani profesor filozofije in religijskih študij ter avtor sedmih znanstvenih knjig, pa tudi zbirk razprav in strokovnih člankov. V nedavno izšlih spominih z naslovom Out of Silence: repair across Generations (2015) umešča svoje osebno iskanje v kontekst svetovne zgodovine, secirajoč nesrečo Judov in svetovne konflikte na podlagi tiranije, ki je določala utrip 20. stoletja.

Primož Repar (1967) je slovenski pesnik, pisatelj, filozof, prevajalec, esejist, urednik, založnik, tudi organizator mednarodnih kulturnih in znanstvenih/strokovnih dogoskov, delavnic, festivalov, konferenc, simpozijev, šol in različnih znanstvenih in strokovnih raziskav ter drugih pobud doma in po svetu. Na temelju njegove Eksistencialne revolucije (2013) je vzniknil gledališko-predavateljski performans Kako se kali eksistencialna revolucija v režiji N. Upperja.

Iz spremne besede Srećka Horvata ‘Samo ljubezen nas lahko še reši’: 

Danes ni samo svet v krizi, vendar eksistenca kot taka. In to precej dobesedno. Nahajamo se namreč v dobi šestega izumiranja vrst. Od klimatske krize do geoloških sprememb, ki so nastale zahvaljujoč človeškemu delovanju (ali natančneje rečeno, skozi logiko sistema), je jasno, da ni vprašljiva samo eksistenca človeške vrste, temveč tudi nekaj mnogo več – obstoj na planetu Zemlji tudi za druge vrste.

Že v tem kratkem opisu naše današnje situacije se nazirajo glavni problemi filozofije eksistence, namreč sam pojem eksistence – vendar ne šele v enostavnem pomenu ‘preživetja’ – spet postane ključnega pomena, s prevpraševanjem in refleksijo eksistence nujno pridejo na vrsto tesnoba in odgovornost, temeljni koncepti eksistencializma. Zato ne preseneča nedavna prenovljena, a današnjemu trenutku prilagojena vrnitev eksistencializma v sodobna filozofska razmišljanja. /…/

Mnenja

Zaenkrat še ni mnenj.

Bodi prvi ocenjevalec

"O eksistencialni revoluciji"

Sorodne knjige

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   1,09 

Ločena celota

Izvirna cena je bila: 19,90 €.Trenutna cena je: 18,81 €.

Alpski botanični vrt Juliana v Trenti

9,18 

Ocenjevanje in krepitev učne motivacije pri učencih in dijakih z učnimi težavami

25,00 

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   7,00 

Ujetniki zgodovine: Kaj nam spomeniki drugi svetovni vojni povedo o zgodovini in o nas

Izvirna cena je bila: 35,90 €.Trenutna cena je: 28,90 €.

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   1,00 

Me imata kaj rada

Izvirna cena je bila: 18,00 €.Trenutna cena je: 17,00 €.

Znižano

VAŠ PRIHRANEK   1,00 

Sociologija, zgodovina, književnost

Izvirna cena je bila: 18,00 €.Trenutna cena je: 17,00 €.

Spremna beseda: Srećko Horvat
Vezava: mehka
Jezik: slovenski
Število strani: 242
Velikost: 125 x 200 x 21 mm
Teža: 258 g
Leto izida: 2024
Založba:
ISBN: 9789616798181

Izvirna cena je bila: 18,00 €.Trenutna cena je: 17,00 €.

Sociologija, zgodovina, književnost

ZALOŽBA:

REDNA CENA:

18.00 €

VAŠ PRIHRANEK   1,00 

VAŠA CENA

17.00 €

Izvirna cena je bila: 18,00 €.Trenutna cena je: 17,00 €.

Na zalogi

-
+
DOBAVNI ROK:
1 - 3 DNI
Spremna beseda: Srećko Horvat
Vezava: mehka
Jezik: slovenski
Število strani: 242
Velikost: 125 x 200 x 21 mm
Teža: 258 g
Leto izida: 2024
Založba:
ISBN: 9789616798181

Knjiga prinaša pogovore med avtorji ter med njimi in drugimi sogovorniki.

V zgoščenem, pogovornem, a nepovršnem jeziku se avtorji sprašujejo o mestu in možnostih posameznih humanističnih ved v današnjem času, se opredeljujejo do svojih uveljavljenih konceptov (Bourdieu: habitus, polje; Chartier: nove bralne prakse; Ginzburg: mikrozgodovina), presegajo meje svojih matičnih disciplin, razkrivajo intelektualne vire svojega dela in se sprašujejo o angažirani vlogi družboslovca in humanističnega znanstvenika v 21. stoletju.

  • Bourdieu: “Vsakršen napredek spoznavanja nujnosti je napredek možne svobode”.
  • Chartier: “Zgodba postane resnična ravno zato, ker je del fikcije, ker pripada času, ki se je zgodovini kot vedi, kot učenosti izmaknil in se ji še izmika”.
  • Ginzburg: (ko opozarja na dva nedavna in povezana pojava): 1. “Zmeraj bolj razširjeno vztrajanje na političnih in moralnih implikacijah spomina” ; 2. “Težnja, da bi zabrisali meje med spominom in zgodovino”.
ZALOGA

Večina knjig na zalogi.

ZALOGA

Večina knjig na zalogi.

VARNO NAKUPOVANJE

Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.

VARNO NAKUPOVANJE

Možnost plačila s kreditnimi karticami,
po predračunu ter plačilo po povzetju.

BREZPLAČNA DOSTAVA

za nakupe nad 40€.

BREZPLAČNA DOSTAVA

za nakupe nad 40€.

HITRA DOSTAVA

2 - 5 dni.

HITRA DOSTAVA

2 - 5 dni.